.

 



Helyszínelés a múzeumban

vissza...

2015.11.11, 15:26

Szerencsére ebben az esetben bûntényrõl szó sincs, hanem a Berettyóújfalui Rendõrkapitányság dolgozói érkeztek 2015. november 10-én rendhagyó tárlatvezetésre a Bihari Múzeum és Sinka István Városi Könyvtár meghívására. A múzeumban évek óta hagyomány, hogy meghív munkahelyi közösségeket, hogy megismerjék a bihari térség múltját, kultúráját, hagyományait.


A rendezvény a Múzeumok Õszi Fesztiválja keretében a Pincétõl a padlásig programelem keretében valósult meg. A múzeum dolgozói arra vállalkoztak, hogy megmutassák a rendõröknek a múzeum kiállításait, és azokat a munkafolyamatokat, amik az intézmény mindennapi tevékenységét jellemzik, ezáltal közelebb kerül egymáshoz a közszolgálat és a közmûvelõdés Berettyóújfaluban.

A helyszínelést a 2015. október 19-én nyílt Kelet Népe ’80 A Sebes-Körös partjától az Adler nyomdáig címû  új idõszaki kiállítás megtekintésével kezdték a rendõrök. Az irodalmi témájú kiállítás kezdetén átsétálhattak a Sebes-Körös hídján, amely megjelenítette azt a 80 évvel ezelõtti eseményt, amikor három népi író, Barsi Dénes, Szabó Pál és Sinka István elhatározták, hogy itt Biharban létrehozzák a Kelet Népe folyóiratot. A látogatók megismerték az alapítás viszontagságos körülményeit, a szerkesztõk elhivatottságát. Egy korabeli nyomdai présgép segítségével elkészült a folyóirat elsõ számainak címlapján látható linómetszet is, amit emlékként Dr. Tóth Ferenc r.alezredesnek, a Berettyóújfalui Rendõrkapitányság vezetõjének ajándékoztunk.

A járõrök, nyomozók, adminisztratív dolgozók ezenkívül megtekintették a múzeum állandó kiállításait.

A tárlatvezetés ideje alatt éppen múzeumpedagógiai foglakozást tartottak az intézmény munkatársai egy óvodáscsoportnak, így láthatóvá vált a rendõrök számára az is, hogy milyen mozgalmas és sokszínû a Bihari Múzeumban folyó munka.

A látogatók közül volt, aki korábban még nem járt a múzeumban, így az élmények az újdonság erejével hatottak, míg mások már ismerõsként járták be a termeket. Reméljük, hogy ez a helyszínelés pozitív élményekkel gazdagította a rendõrség munkatársait!

Szémánné Veres Gabriella
irodalmi muzeológus