.
VI. Múzeumpedagógiai évnyitó
2014.10.22, 12:22
A Bihari Múzeum 6. járási szintû Múzeumpedagógiai Évnyitóját tartotta meg 2014. október 7-én a Múzeumok Õszi Fesztiválja programsorozat keretében.
A Klebelsberg Intézményfenntartó Központ Berettyóújfalui Tankerület, a Múzeumi Oktatási és Képzési Központ és a Bihari Múzeum és Sinka István Városi Könyvtár ismét közösen szervezte a pedagógusoknak szóló programját az intézmény elõadótermében. A megjelent helybeli és járási pedagógusokat Muraközi István városunk polgármestere köszöntötte a múzeumpedagógia tanévkezdés alkalmából, s kívánt minden résztvevõnek érdekes, élménydús múzeumi és könyvtári programokat. Kapornai Judit a Berettyóújfalui Tankerület igazgatója köszöntõjében kiemelte, hogy az iskoláknak, a tankerületnek és a múzeumnak évek óta nagyon szoros az együttmûködése, egy éve pedig országos szinten is kiemelkedõnek nyilvánították ezt a partnerségben végzett munkát.
A köszöntõk után Kállai Irén bemutatta a MOKK (Múzeumi Oktatási és Képzési Központot, képzéseit, új honlapját és az Múzeumi a’la carte – múzeumpedagógiai kínáló felületét, amely szeptember 20-án Moszkvában a Múzeumok és Kulturális Örökségek Nemzetközi Audiovizuális Fesztiválján arany díjat szerzett. SPECIAL WEB’ART GOLDEN PRIZE DÍJ.
Ezt követõen a Bihari Múzeum 2014/15-es tanévre szóló ajánlatáról, rendezvényeirõl hallhattak a pedagógusok. Az intézmény Járási Múzeum mintaprojektjének keretében igényelhetõ az iskolákba kihelyezett múzeumi óráit, témanapokat Dr. Krajczárné Sándor Mária etnográfus, múzeumpedagógus, a kiállításokhoz kapcsolódó történeti valamint a környezetvédelmi múzeumpedagógiai foglalkozásokat és Múzeumok Õszi Fesztiválja idei eseményeit Csarkó Imre történész mutatta be. A múzeum új irodalmi múzeumi óráiról és a Sinka István Városi Könyvtár könyvtárhasználati foglalkozásairól tájékoztatatást nyújtott: Szémánné Veres Gabriella irodalmi muzeológus, könyvtáros
Végül bemutatkozott a múzeum legújabb partnere egy innovatív gyümölcstermelõ és feldolgozó cég. Séra Szabó Veronika bemutatta a derecskei almáskertet és annak kertpedagógiai programjait. A kötetlen beszélgetések után a pedagógusok almás tarisznyával, sok-sok információs anyaggal és szórólappal távoztak. Bízunk benne, hogy ebben a tanévben is egyre több pedagógus hasznosítja ezután is a múzeum kiállításait és múzeumpedagógiai programjait valamint a könyvtárt s annak programjait a városban és a járásban is.
A programon készült képek ide kattintva megtekinthetõk.